EN | CZ | SK

Co mám udělat po získání E-2 visa? Část 1

E-2 visa

Co mám udělat po získání E-2 visa (E2-Investor Visa)?

E-2 investorské vízum je skvělou volbou pro zahraniční investory, kteří nemusí investovat 500 tisíc nebo 1 milion dolarů, ale přesto musí investovat do podnikání v USA. Jedním z hlavních požadavků na E -2 investorské visa je, že investor musí být ze smluvní země. Ačkoli E-2 visa neposkytují trvalý pobyt jako EB-5 zelená karta, žadatel může zůstat v USA po dobu dvou let a po uplynutí této doby může požádat o její prodloužení. Naštěstí pro držitele E-2 víz neexistují limity pro počet žádostí o prodloužení. Každé prodloužení víz je na 2 roky. I když zákon stanoví, že držitel E-2 visa nemusí mít pobyt v cizí zemi nebo nemusí prokázat, že má v plánu dočasně zůstat v USA, musí ovšem prokázat skutečný záměr odejít z USA poté, co mu vyprší vízový status.

Co to přesně znamená? Pro investora to znamená, že si může založit domácnost a výlučně bydlet v USA. Pokud se váš vízový status skončí, musíte se vrátit do domovské země.

Jak jsme již výše uvedli, E-2 investorské vízum neposkytuje trvalý pobyt v USA. Pokud jste ve Spojených státech v rámci E-2 visa a chtěli byste přejít na EB-5 vízum, musíte splnit další podmínek a zaplatit poplatky. Vzhledem k povaze vízového programu E-2, pokud v současnosti žádné o povolení k trvalému pobytu, i přesto musíte nejprve prokázat váš záměr odejít z USA, a to pokud se váš E-2 status skončil. Pokud tak neučiníte, váš e-2 vízový status může být zrušen a pobyt v USA může být ilegální.

Vždy je důležité předem si zjistit, dokdy vám platí víza. Ať už si chcete vízum prodloužit, nebo chcete požádat o jiný typ víz, zachovat si legální status USA je velmi důležité.

Pro více informací o EB-5 zelené kartě a o E-2 investorských vízech neváhejte kontaktovat Immigrationbiz.cz.

Líbil se Vám tenhle článek? Sdílejte ho nebo dejte LIKE. Nezapomeňte Přihlaste se do našeho Newsletter Immigration Biz a získejte ZDARMA e-book Jak získat E2 víza do USA a také získáte týdenní aktualizace ZDARMA!


0 comments… add one

Chci FREE EBOOK!

E2-investment-visa-usa-English-150thumb

Napsali o nás