EN | CZ | SK

Stěhování do USA.

Stěhování

Co potřebuji vědet pri stěhovaní do USA?

Každé stahování může být pro vaši rodinu vyčerpávající, zejména pro děti. Myšlenka opustit svou rodinu a přátele a odejít bydlet do neznámého města může být děsivá. Tak jako musíte zvážit který vízový program si vyberete, musíte vzít v úvahu i potřeby vaší rodiny.

Obecně platí, že vízový proces trvá dlouhou dobu. Od doby, kdy jste začali mluvit s členy rodiny o vízovém procesu, do doby, kdy jste vlastně získali vízum, může projít hodně času. Jejich prvotní nadšení nad možností stahování se do Spojených států se mohou stát vzdálenou vzpomínkou. Chcete-li pomoci zmírnit prvotní šok ze stěhování se do jiné země, postupujte podle následujících rad jak usnadnit vaší rodině projít přes celý proces.

1) Informujte vaši rodinu o stahování nebo si vytvořte kalendář.

Je důležité, aby vaše rodina měla vždy aktuální informace o vízovém procesu. Tím, že je zapojena do celého procesu, získá čas na zpracování informací a začne chápat, že se bude pohybovat v blízké budoucnosti. Je dobré, abyste pro vaši rodinu napsali plánovací kalendář. I když tento proces může být nejistý na přesném datu, ale tím, že máte alespoň předběžný termín, vaše rodina se může balit a připravovat se na odchod.

2) Prozkoumejte americkou kulturu ve své domovské zemi.

Přesun do jiné země může být obtížný úkol, zejména pokud jste tam poprvé. Chcete-li pomoci s kulturním šokem, zkuste připravit svou rodinu na různé aspekty americké kultury. Toto může být dosaženo prostřednictvím sledování televizních programů, při pohledu na fotky z oblasti, ve které se bude pohybovat, navštěvováním amerických restaurací nebo umožněte vašim dětem dopisovat si s kamarádem, který žije v USA. Tyto malé věci dodají vaší rodině nový pohled na americký život a pomohou jim lépe pochopit americkou kulturu.

Další skvělý nápad je nastavit hodiny ve vašem domě na časové pásmo, které je v Americe. To vám pomůže naučit se přizpůsobit změně času a naplánovat kdy můžete volat a spojit se s rodinou zpět domů.

3) Rozlučte se.

Ať už zorganizujete malou oslavu nebo večeři ve vaší oblíbené restaurací, je velmi důležité, aby vaše rodina měla možnost se rozloučit se svými přáteli a rodinou. Může to být dobrá příležitost abyste vašich přátel seznámili s místem, na které jedete. Můžete vždy zůstat v kontaktu prostřednictvím Facebooku, Instagramu nebo Skypu.

Ze všeho nejdůležitější je uklidnit vaši rodinu, že tento krok bude pozitivní zkušeností. Čím více příležitostí budete mít seznámit se s oblastí, ve které budete bydlet, tím lépe se bude vaše rodina cítit v průběhu celého procesu.

Pro více informací o EB-5 zelené kartě a o E-2 investorských vízech neváhejte kontaktovat Immigrationbiz.cz.

Líbil se Vám tenhle článek? Sdílejte ho nebo dejte LIKE. Nezapomeňte Přihlaste se do našeho Newsletter Immigration Biz a získejte ZDARMA e-book Jak získat E2 víza do USA a také získáte týdenní aktualizace ZDARMA!

 


0 comments… add one

Chci FREE EBOOK!

E2-investment-visa-usa-English-150thumb

Napsali o nás