EN | CZ | SK

Jaký je rozdíl mezi “SSN” a “EIN Number”?

EIN Number

Jaký je rozdíl mezi “SSN” a “EIN Number”?

Číslo sociálního pojištění (SSN – Social security number) je dáno osobě ve věku 18 let nebo starší. Můžete ho získat od Úřadu sociálního zabezpečení v USA. Obdržení SSN je jednou z věcí, které vám pomohou získat určité výhody v zemi. SSN je průkaz, který obsahuje referenční číslo občana. Toto jedinečné referenční číslo je přiřazeno ke každé osobě v rámci systému sociálního zabezpečení. Číslo zůstává stejné po celou dobu lidského života.

Pokud se někdo chce přistěhovat do USA, musí požádat o SSN. Berte na vědomí, že číslo sociálního pojištění může být použito pro různé účely, jako jsou:

-        Placení daní

-        Domáhání se dávek sociálního zabezpečení

-        Prokazování totožnosti atd.

Zatímco SSN je uděleno osobám k prokázání totožnosti, EIN “Employment identification number” je vydáno pro identifikaci společnosti. Je používáno právnickými osobami, jakož i fyzickými osobami při placení daní. Nicméně, toto číslo se považuje spíše za identifikační číslo společnosti. Je udělováno i státním podnikem, vládním agenturám, společnostem s ručením omezeným (LLC, LTD) a tak dále. Toto identifikační číslo známé také jako “Federal Employer Identification Number” (FEIN) je speciální číslo složené z devíti číslic přidělených podnikatelským subjekty působícími v USA podle “Internal Revenue Service”. To umožňuje společnostem nebo organizacím aby mohli svobodně podnikat v USA. Berte na vědomí, že IRS používá EIN číslo k identifikaci poplatníků, kteří potřebují podat různorodé daňová přiznání.

Líbil se Vám tenhle článek? Sdílejte ho nebo dejte LIKE. Nezapomeňte Přihlaste se do našeho Newsletter Immigration Biz a získejte ZDARMA e-book Jak získat E2 víza do USA a také získáte týdenní aktualizace ZDARMA!


0 comments… add one

Chci FREE EBOOK!

E2-investment-visa-usa-English-150thumb

Napsali o nás