EN | CZ | SK

Jak si prodloužit zelenou kartu (Green Card)?

Green Card

Jak si prodloužit zelenou kartu (Green Card)?

Pokud máte trvalý pobyt v USA, tak váš vízový status vlastně nekončí. Držitelem zelené karty zůstáváte na neurčito. Nicméně, vaše práva pobytu mohou být odňate, pokud žijete mimo USA příliš dlouho, nebo pokud jste spáchali trestný čin. Na druhou stranu, musíte pochopit, že vaše zelená karta, po fyzické stránce, pozbude platnosti po deseti letech. Je proto důležité obnovit vaši zelenou kartu do šesti měsíců od uplynutí její platnosti. Ale v případě, že datum ukončení platnosti již uplynul, bude muset požádat o novou co nejdříve.

Žádost o obnovení zelené karty (Extend Green Card)

Pokud vaše zelená karta ztratila platnost nebo platnost ztratí o několik měsíců, můžete začít proces o prodloužení tak, že:

  • Požádáte o dokument I-90, vyplníte ho a odešlete mailem.
  • Vyplníte formulář I-90 online prostřednictvím stránky USCIS.

Musíte pamatovat na to, že budete muset zaplatit poplatky za žádost. Částka zahrnuje i poplatek za krytí základních biometrických prvků, včetně fotografování, snímání otisků prstů a elektronického podpisu. Nicméně, USCIS si Vás předvolá na setkání týkající se biometrie, pouze pokud jste již vyplnili svou žádost.

Prodloužení zelené karty mimo území USA

Pro mnoho lidí je to komplikované vyplnit žádost na prodloužení, zatímco jsou v zahraničí. Není to však až tak odlišný způsob od klasického. Pokud vaše karta vyprší, musíte podat návrh na obnovu, ale až poté, co se vrátíte do Spojených států nebo před odjezdem. V případě, že jste nebyli schopni obnovit ho v té době, budete muset navštívit nejbližší USCIS kancelář nebo Konzulát USA v zahraničí pro další informace o tom, co je třeba udělat.

Kontrolujte stav vaší žádosti

Kontrola stavu vaší aplikace je velmi jednoduchá. Můžete si ji zkontrolovat na webových stránkách USCIS zvolením “My case status”. Nicméně, je důležité, abyste pochopili, že číslo vaší žádosti nemusí být nutně k dispozici prostřednictvím této možnosti alespoň 72 hodin po odeslání objednávky na obnovu.

V případě, že se Vám nedaří získat informace o vaší žádosti, měli byste se obrátit na zákaznické středisko USCIS. Ale dříve, než se obrátíte na oddělení, bylo by moudré mít konkrétní informace o vaší žádosti po ruce, abyste mohli dozvědět více o stavu vaší žádosti.

Co dělat pokud je žádost zamítnuta?

Není nic než alarmující, jak zjistit, že vaše žádost byla zamítnuta. Namísto panikaření, musíte zůstat rozumný. Může existovat několik důvodů, proč byla vaše žádost odmítnuta. Podrobnosti a důvody jsou zvýrazněny v dopise od USCIS. I když není možné se odvolat proti zamítavému rozhodnutí, můžete podat návrh na znovu zvážení. Jinými slovy, žádáte USCIS, aby přehodnotily a zvážili své rozhodnutí, které by vám mohlo přinést příznivé výsledky.

Nicméně, měli byste mít na paměti, že v tomto návrhu budete muset uvést nové skutečnosti, aby váš případ byl znovu otevřen. Musí také obsahovat příslušné dokumenty, jako důkazy, které by vám mohly pomoci. Budete muset prokázat, že rozhodnutí bylo nesprávné na základě důkazů ve spise.

Vezměte v úvahu tyto faktory a zjistíte, že prodloužení vaší zelené karty je jednodušší než jste si mysleli. Ale pokud máte nějaké problémy, bylo by moudré vyhledat právní pomoc. Ušetří to spoustu času, ale i peněz.

Líbil se Vám tenhle článek? Sdílejte ho nebo dejte LIKE.

Nezapomeňte Přihlaste se do našeho Newsletter Immigration Biz a získejte ZDARMA e-book Jak získat E2 víza do USA a také získáte týdenní aktualizace ZDARMA!


0 comments… add one

Chci FREE EBOOK!

E2-investment-visa-usa-English-150thumb

Napsali o nás