EN | CZ | SK

L1 Visa – tipy pro pohovor

L1 Visa

L1 Visa – tipy pro pohovor.

L1 vízum je nepřistěhovalecké vízum a umožňuje společnostem jednodušší přesouvání jisté skupiny zaměstnanců mezi svými pobočkami v zahraničí a USA. Pokud váš zaměstnavatel vše správně vyplnil, tak v dalším kroku vás čeká pohovor na velvyslanectví. Tento pohovor může ve značné míře pozitivně ovlivnit celý schvalovací proces. Proto jsme pro vás připravili několik tipů jak uspět.

1. Přijeďte včas.

Pohovor probíhá osobně v budově velvyslanectví a je veden konzulárním úředníkem velvyslanectví. Pohovor si můžete domluvit nejpozději do 90 dnů před začátkem vašeho zaměstnání. Před pohovorem se ujistěte, že jste zaplatili všechny poplatky a v den pohovoru se dostavte na dohodnuté místo alespoň s 15 minutovým předstihem.

2. Připravte se.

Otázky, které na pohovoru dostanete nejsou zákeřné ani těžké pokud se na ně připravíte. Ujistěte se proto, že znáte dokumenty, které jste dosud odevzdali a nezapomeňte si je se sebou vzít i na pohovor. Doporučujeme projít v předstihu všechny dokumenty i několik krát abyste jim zcela porozuměli a předešli tak jakýmkoli rozporům při pohovoru.

3. Odpovídejte upřímně.

Odpověď ” ne” nemusí mít negativní dopad na vaše posuzování , takže odpovídejte raději pravdivě . Konzulární úředník obvykle začíná s obecnými otázkami typu “Jak se máte? ” nebo ” Byli jste již někdy v USA ? ” Pak obvykle přejde ke otázkám o vašem aktuálním zaměstnání, vašich úkolech, odpovědnosti, či zkušenostech. Zbytek pohovoru pak bude o navrhované práci v USA. Připravte si vysvětlení proč právě vy jste způsobilý/á pro L1 víza a jaké speciální dovednosti nebo znalosti máte. Ať už odpovíte jakýmkoliv způsobem , musíte se připravit na zdůvodnění vaší odpovědi a na dodatečné vysvětlení pokud to bude zapotřebí.

4. Komunikovat ( v potřebném rozsahu ).

Slabá komunikace je číslem jedna mezi negativními dopady na vaše posuzování. Na druhé straně, mluvte pouze pokud vás vyzvou a snažte se odpovědět stručně k věci. Vaše odpovědi zbytečně nekomplikujte a neposkytujte více detailů než je potřeba. S konzulárním úředníkem se nehádejte a komunikujte slušně. Pamatujte si, že to vy jste přišli na pohovor před někým, ne druhá strana.

5. Uvolněte se.

Sebejistota může přinést pozitivní výsledky , takže nebuďte nervózní / aa napjatý / á . Dejte si pozor na řeč vašeho těla a udržujte oční kontakt s konzulárním úředníkem . Zkuste se usmívat a mít pozitivní náladu . I toto je důležité, protože úředník se může spolehnout pouze na informace, které mu poskytnete . Jeho úsudek je tak velmi ovlivněn vašimi reakcemi na otázky , vaší řečí těla , důvěryhodností vašich odpovědí a celkovým dojmem .

Pohovor může být stresující zážitek , ale s naší pomocí se ho nemusíte obávat . Kontaktujte nás a rádi vám pomůžeme s přípravou.

Pro více informací neváhejte kontaktovat Immigrationbiz.cz.

Líbil se Vám tenhle článek? Sdílejte ho nebo dejte LIKE. Nezapomeňte Přihlaste se do našeho Newsletter Immigration Biz a získejte ZDARMA e-book Jak získat E2 víza do USA a také získáte týdenní aktualizace ZDARMA!


0 comments… add one

Chci FREE EBOOK!

E2-investment-visa-usa-English-150thumb

Napsali o nás