EN | CZ | SK

Jaké jsou poplatky při žádosti o L Visa?

L Visa

Jaké jsou poplatky při žádosti o L Visa?

Předtím než podáte žádost o L víza, je třeba, abyste zjistili základní informace. Jednou z nejdůležitějších informací, která Vás bude zajímat, je jaká je výše poplatků, které budete muset zaplatit. Je samozřejmé, že cestování do jiné země vyžaduje rozsáhlé plánování. Poslední věcí, kterou byste chtěli je překročit rozpočet a nebýt schopen splácet výdaje potřebné pro Váš pobyt v USA. V tomto článku se dozvíte vše co potřebujete vědět, aby se Vám něco takového nestalo.

Rozdíly mezi L-1A a L-1B vízy

Pokud plánujete žádat o víza prostřednictvím prémiového programu, tak výdaje se budou pohybovat kolem 1550 USD z nichž 325 budete muset použít na zaplacení kontroly Ministerstvu vnitřní bezpečnosti. Zbývajících 1225 USD budete muset zaplatit Ministerstvu vnitřní bezpečnosti prostřednictvím zvláštního šeku.

Pro všechny L-1 žádosti, změnu statusu a změnu zaměstnavatele bude třeba zaplatit 500 USD poplatek na prevenci a odhalování podvodů.

Poplatky při L-1

Poplatky při žádosti o L-1 víza jsou následující:

- 325 $ za prvotní žádost na USCIS

- 500 $ jako prevence proti podvodu

- V případě, že jste podali žádost prostřednictvím prémiového programu, tak k částce 1225 $ budete muset připočítat dalších 2200 $ na právní poplatky.

Důkazní žádost

V případě, že soudce USCIS není schopen určit zda konkrétní poplatek platí v první řadě, důkazní žádost bude přenesena na žadatele. Ten bude muset prokázat zda nějaký poplatek nezapomněl zaplatit, nebo zda všechny poplatky byly správně uhrazeny. Podstatou je objasnit všechny rozpory, ke kterým by mohlo dojít ak nápravě všech problémů, které by v budoucnu mohly způsobit ještě větší problémy.

V případě, že informace, které žadatel poskytl jsou nedostatečné, bude mu oznámen záměr o odmítnutí jeho žádosti. Navíc musíte myslet na to, že vaše žádost nebude schválena pokud předložené důkazy podléhají dalším poplatkům a vy je nebudete vědět prokázat.

Musíte se ujistit, že jste splnili všechny podmínky a kritéria předtím, než podáte žádost o L víza. Pokud tak neučiníte můžete způsobit prodloužení procesu vyřizování vaší žádosti, nebo celkové odmítnutí, které by vedlo k tomu, že by Vám byl zakázán vstup do USA. Na druhou stranu, jakmile budete vědět, kolik je třeba věnovat USCIS ve formě právních poplatků, budete moci určit, zda taková cesta je proveditelné a zda budete moci financovat svůj výlet do a ze Spojených států, včetně výdajů, které budete mít během vaší cesty.

Líbil se Vám tenhle článek? Sdílejte ho nebo dejte LIKE.

Nezapomeňte Přihlaste se do našeho Newsletter Immigration Biz a získejte ZDARMA e-book Jak získat E2 víza do USA a také získáte týdenní aktualizace ZDARMA!


Comments on this entry are closed.

Chci FREE EBOOK!

E2-investment-visa-usa-English-150thumb

Napsali o nás