EN | CZ | SK

Jsem v USA. Co teď?

USA

Stehuju se do USA.

Po dlouhém procesu získávání víz, balení, loučení se svou rodinou a přáteli a stěhování do Ameriky, může se vám zdát, že to nejtěžší už máte za sebou. No, v některých ohledech ano, ale v jiných věcech ani ne. I když jste pravděpodobně sebe a svou rodinu připravili na nový život (zejména po přečtení předchozího článku Jaké jsou potřeby vaší rodiny při stěhování do USA), jsou určité věci, které byste měli vzít po nastěhování v úvahu.

První věc, kterou byste měli udělat je seznámit se s novým městem. Je velmi důležité abyste si udělali čas a získali znalosti o vašem novém městě a státě, můžete si vybrat z více než 50 států, přičemž každý je jiný svým podnebím, kulturou atd.. Například počasí v Miami na Floridě je v polovině prosince zcela odlišné než v Bostonu, Massachusetts, ve stejném časovém období. Pokud pochopíte základní informace, může vás to zachránit od toho, abyste si na Floridu s sebou přinesli zimní boty a vlněné svetry.

Počasí není to jediné, čemu se budete muset přizpůsobit. Doprava je diametrálně odlišná v různých částech USA. I když se jezdí po pravé straně silnice, rozhodnout se zda vlastnit auto záleží na tom, kde žijete. Dalším bodem ke zvážení je získání řidičského průkazu ve státě, ve kterém žijete. Každý stát jiný úřad, který vydává řidičské průkazy, blíže podívejte na http://www.usa.gov/Topics/Motor-Vehicles.shtml. Přečtěte si prosím požadavky pro stát, ve kterém žijete, protože požadavky a poplatky se mohou lišit. Dokonce i když máte cizí řidičský průkaz, můžete být požádáni, abyste absolvovali další kurz nebo vzdělávací program.

Další věc, kterou musíte zvážit, je zdravotní pojištění pro vás a vaši rodinu. S nástupem nového zákona o zdravotní péči, rodiny přistěhovalců mají nárok na soukromé zdravotní pojištění. Můžete mít dokonce nárok na snížení nákladů na měsíční pojistné. Více informací o zdravotních výhodách lze nalézt na adrese https://www.healthcare.gov/what-do-immigrant-families-need-to-know/.

Ačkoli je doprava a zdraví byly použity především jako příklady, existují i ​​jiné oblasti jako vzdělávací systémy, jídlo, řeč a manýry americké kultury. Nejlepší způsob, jak začít řešit některé z těchto problémů je být vnímavý, zkoušet nové věci a přemýšlet o tom, jak se můžete přizpůsobit této nové kultuře. Pamatujte si na důvody, proč jste se rozhodli přijít do Ameriky, a i ​​když může trvat nějakou dobu, než se vy a vaši rodinní příslušníci přizpůsobíte životu v USA, mějte na mysli, že to opravdu stojí za to!

Pro více informací o EB-5 zelené kartě a o E-2 investorských vízech neváhejte kontaktovat Immigrationbiz.cz.

Líbil se Vám tenhle článek? Sdílejte ho nebo dejte LIKE. Nezapomeňte Přihlaste se do našeho Newsletter Immigration Biz a získejte ZDARMA e-book Jak získat E2 víza do USA a také získáte týdenní aktualizace ZDARMA!


0 comments… add one

Chci FREE EBOOK!

E2-investment-visa-usa-English-150thumb

Napsali o nás