EN | CZ | SK

Investice EB-5 aktivní nebo pasivní?

Investice EB-5

Investice EB-5 aktivní nebo pasivní?

EB-5 zelená karta umožňuje přistěhovalcům usilujícím o vstup do USA, aby si založili obchodní společnost, která bude přínosem pro americkou ekonomiku. Předpisy vyžadují zapojení investorů do řízení společnosti. Nicméně USCIS považuje například komanditisty v komanditní společnosti za splnění tohoto požadavku. To vám nabízí vysokou úroveň flexibility, takže si můžete vybrat mezi aktivní formou investice a pasivní investicí vrámci regionálního centra. Pojďme se blíže podívat na to, která varianta je pro vás lepší.

Představte si, že vašim snem je otevřít si krásné lyžařské středisko ve Vermontu a žít v domku nedaleko. Nedávno jste zdědili několik milionů po vašem bohatém strýčkovi Bobovi, takže nakonec budete mít dostatek kapitálu, aby se vám splnil největší sen. Program EB5 je ideální pro vás, protože neklade žádné požadavky na vzdělání, a co víc, nemusíte mít žádné obchodní nebo manažerské zkušenosti. V tomto případě bychom vám rozhodně doporučovali možnost individuální investice, protože hlavní hnací silou vašeho příjezdu do USA je ve skutečnosti spustit a řídit váš vlastní americký podnik. Budete mít kontrolu nad vaší investicí a budete skutečně aktivně zapojen do každodenního provozu vašeho podniku.

Jiná situace by byla, kdyby jste byli důchodcům s dostatkem úspor a chcete strávit svá léta na slunné Floridě relaxováním na pláži. Také byste občas chtěli navštívit vaše vnoučata v Evropě a chtěli byste cestovat po státech se svou ženou. Více se zajímáte o přistěhování jak začít podnikat a zároveň váš podnik by nevytvořil 10 pracovních míst. V této situaci je investování pomocí regionálního centra pro vás ideální volbou. Můžete omezenou pravomoc nad řízením bez toho, abyste se dennodenně museli zabývat managementem vaší EB-5 investice. Další výhodou pro vás je, že můžete žít na Floridě, ale můžete investovat jinde, například v Kalifornii. Navíc, jak komanditista jste zodpovědný pouze v rozsahu výšky vaší investice.

Pro více informací o EB-5 zelené kartě a o E-2 investorských vízech neváhejte kontaktovat Immigrationbiz.cz.

Líbil se Vám tenhle článek? Sdílejte ho nebo dejte LIKE. Nezapomeňte Přihlaste se do našeho Newsletter Immigration Biz a získejte ZDARMA e-book Jak získat E2 víza do USA a také získáte týdenní aktualizace ZDARMA!


0 comments… add one

Chci FREE EBOOK!

E2-investment-visa-usa-English-150thumb

Napsali o nás