EN | CZ | SK

Jak získat Green Card prostřednictvím zaměstnání?

Green Card

Jak získat Zelenou kartu (Green Card) prostřednictvím zaměstnání?

Nejznámější způsob, jak se stát americkým občanem je přes rozmanité víza, avšak dalším je získání Zelené karty prostřednictvím zaměstnání. Pro získání přistěhovaleckého víza přes zaměstnání musíte být buď profesionál, kvalifikovaný pracovník nebo jiný pracovník.

Pokud jste profesionál, musíte mít bakalářský titul nebo jeho zahraniční ekvivalent. Bakalářský stupeň studia nemůže být nahrazen jinými zkušenostmi nebo vzděláním. Také musíte pracovat v oblasti, kde nejsou žádní kvalifikovaní pracovníci ve Spojených státech a musíte mít pracovní osvědčení a nabídku na trvalé pracovní místo.

Kvalifikovaní pracovníci, kteří by se chtěli ucházet o zaměstnání v USA, musí mít dvouletou přípravu nebo praxi. Je také důležité prokázat, že nejsou žádní pracovníci k dispozici pro práci ve Spojených státech, že máte pracovní nabídku na plný úvazek a pracovní osvědčení. Na druhé straně, nekvalifikovaní pracovníci musí zaměstnat v pracovní oblasti bez kvalifikace, která vyžaduje méně než 2 roky praxe nebo odborné přípravy v době podání žádosti. A co je nejdůležitější, nemůže jít o sezónní nebo dočasný angažmá. Pracovní oblast musí být taková, ve které není k dispozici dostatek pracovníků ve Spojených státech. Žadatelé musí mít pracovní osvědčení a nabídku práce na plný úvazek.

Pokud chcete požádat o vydání Zelené karty prostřednictvím zaměstnání, váš zaměstnavatel, jako “navrhovatel”, je povinen podat formulář I-140 pro cizineckého pracovníka, kde musí prokázat schopnost platit mzdu, kterou vám nabídl. To se podkládá přílohami o federálním daňovém přiznání, výroční zprávě a auditované účetní závěrky. Manželka nebo manžel žadatele může být uznána / ý, protože má pravomoc podat dokument o oprávnění “Employment Authorization Document”. Děti také mohou být přijaty jako děti zkušeného pracovníka, odborníka nebo jiného pracovníka.

Pro více informací o EB-5 zelené kartěE-2 investorských vízech nebo o L-vízech neváhejte kontaktovat Immigrationbiz.cz.

Líbil se Vám tenhle článek? Sdílejte ho nebo dejte LIKE. Nezapomeňte Přihlaste se do našeho Newsletter Immigration Biz a získejte ZDARMA e-book Jak získat E2 víza do USA a také získáte týdenní aktualizace ZDARMA!


0 comments… add one

Chci FREE EBOOK!

E2-investment-visa-usa-English-150thumb

Napsali o nás