EN | CZ | SK

Investujte do nové společnosti a získejte Green Card!

Green Card

Investujte do nové společnosti a získejte Zelenou kartu (Green Card)!

V našem posledním článku jsme vás seznámili s více investičními možnostmi, které vedou k získání zelené karty (EB-5 vízum). Nyní se pojďme blíže podívat na první variantu. Obvykle nejjednodušším způsobem jak splnit EB-5 Green Card požadavku je vytvořit nový obchodní podnik v době investice nebo koupit již existující podnik a uskutečnit v něm změny.

Nové obchodní společnosti jsou ziskové subjekty, které mohou mít jednu z mnoha různých podnikatelských struktur. Proto pokud chcete založit novou společnost, můžete si zvolit typ, který nejvíce vyhovuje vašim potřebám. Můžete si vybrat mezi společnostmi s ručením omezeným (LLC), komanditní společnost (general partnership), akciovými společnostmi, veřejnými obchodními společnostmi, jakož i neziskovými organizacemi. Všechny nové společnosti musí být založeny po 29. listopadu 1990.

Po výběru typu nové společnosti, musíte splnit požadavky pro získání EB-5 Zelené karty. Jsou to následující kritéria:

  • investice ve výši minimálně $ 1,000,000 nebo $ 500,000 pokud je společnost zaměřená na cílové oblasti zaměstnanosti
  • podporovat americkou ekonomiku výrobou zboží nebo poskytováním služeb
  • vytvořit pracovní místa pro minimálně 10 kvalifikovaných amerických občanů
  • účast na každodenním řízení společnosti

Pokud se rozhodnete investovat do již existující společnosti, kromě výše uvedených požadavků vaše investice musí buď navýšit kapitál společnosti o 40% nebo zvýšit zaměstnanost o 40% (minimálně o dalších 10 pracovníků). Nemusíte splnit uvedenou podmínku navýšení, pokud současně nebo hned po koupi existující společnosti uděláte restrukturalizaci nebo reorganizaci podniku. Tím nemáme na mysli jen pár úprav v interiéru nebo přijetí nových marketingových strategií. Tato změna by měla být taková významná, že jejím výsledkem bude nová obchodní společnost. Dobrým příkladem reorganizace je přidání rostlinné výroby na živočišné farmě nebo změna čínského fast food bistro na luxusní restauraci. Restrukturalizovat podnik můžete sloučením s jinou společností a výsledkem bude nový právní subjekt.

Pro více informací o EB-5 zelené kartě a o E-2 investorských vízech neváhejte kontaktovat Immigrationbiz.cz.

Líbil se Vám tenhle článek? Sdílejte ho nebo dejte LIKE. Nezapomeňte Přihlaste se do našeho Newsletter Immigration Biz a získejte ZDARMA e-book Jak získat E2 víza do USA a také získáte týdenní aktualizace ZDARMA!


0 comments… add one

Chci FREE EBOOK!

E2-investment-visa-usa-English-150thumb

Napsali o nás