EN | CZ | SK

Jaké jsou možnosti investování při EB-5 visa?

EB-5 visa

Jaké jsou možnosti investování při EB-5 visa?

EB-5 investorské visa umožňuje cizincům, kteří podnikají v USA získat zelenou kartu. Pokud máte dostatek kapitálu a chtěli byste využívat všechny výhody amerického trvalému pobytu, může to být skvělá příležitost právě pro vás.

EB-5 program nabízí několik možností investování a můžete investovat do jakéhokoli typu ziskového podnikatelského subjektu do následujících kategorií:

1. Nový byznys.

a, založení nového byznysu

Můžete investovat požadované množství kapitálu, který je 1.000.000 dolarů v obchodní společnosti, která byla založena po 29. listopadu 1990. Nicméně, limit kapitálu je snížen na $ 500,000 v případě, že budete investovat do cílových oblastí zaměstnanosti s mírou nezaměstnanosti 150% celostátního průměru.

b, restrukturalizace nebo reorganizace stávajícího byznysu

Podniky, které vznikly před 29. listopadem 1990, mohou být také považovány za nové podniky, jestliže musejí projít reorganizací nebo restrukturalizací. Dobrým příkladem je například změna nočního klubu na restauraci.

c, rozšíření stávajícího byznysu

Můžete buď rozšířit čisté jmění stávajícího podniku nebo počet zaměstnanců o 40%. Pokud zvolíte druhou možnost, jste povinni vytvořit více než 10 pracovních míst.

d, spojte se s jinými investory

Pokud máte přátele, kteří by také chtěli investovat, můžete to udělat společně a musíte dát dohromady potřebné množství kapitálu do podniku a vytvořit alespoň 10 pracovních míst každý. Všechny úkoly, které vznikly spojením budou rozděleny rovnoměrně mezi investory.

2. Problémový byznys.

Další možností je investovat do podniku, který existuje po dobu minimálně 2 let a má čistou ztrátu za období 12-24 měsíců před podáním formuláře I -526 . Tato ztráta se musí rovnat nejméně 20 % z celkového čistého jmění . Ale nezapomeňte, že po dobu nejméně dvou let , podnik musí zachovat stejný počet pracovních míst , která byl dříve , než jste investovali do společnosti .

3. ” Regional Center.”

Pokud se nechcete podílet na řízení podniku , do kterého budete investovat , pak regionální centra jsou pro vás nejlepší volbou . Jsou to vládou schválené subjekty v určených oblastech USA , pro které USCIS určil, že investice vytvoří potřebných deset pracovních míst na jednoho investora , ať už přímo nebo nepřímo. USCIS vyčleňuje 3 000 víz ročně pro lidi, kteří investují v určitém programu regionálního centra.

Jak můžete vidět, EB – 5 visa je dobrý způsob, jak dostat svou zelenou kartu a trvalý pobyt prostřednictvím investic. Ale mějte na paměti , že počet zelených karet pro investory je omezen na 10000 za rok . Pokud si nejste jisti, která investiční možnost je pro vás ta nejlepší , kontaktujte Immigrationbiz.cz a nechte náš profesionální tým vám pomoci .

Pro více informací o EB-5 zelené kartě a o E-2 investorských vízech neváhejte kontaktovat Immigrationbiz.cz.

Líbil se Vám tenhle článek? Sdílejte ho nebo dejte LIKE. Nezapomeňte Přihlaste se do našeho Newsletter Immigration Biz a získejte ZDARMA e-book Jak získat E2 víza do USA a také získáte týdenní aktualizace ZDARMA!


0 comments… add one

Chci FREE EBOOK!

E2-investment-visa-usa-English-150thumb

Napsali o nás