EN | CZ | SK

EB-5 Regional center vs. EB-5 Běžný program

EB-5 Regional center

EB-5 Regional center vs. EB-5 Běžný program.

EB-5 Běžný program.

EB-5 program (EB-5 Regular Program) byl vytvořen imigračním zákonem z roku 1990, aby poskytl způsob získání zelené karty pro zahraniční investory ve Spojených státech, kteří:

  • investují minimálně 1.000.000 dolarů (nebo 500.000 dolarů na “cílené oblasti zaměstnanosti”)
  • udržují 10 nebo více pracovních míst nebo vytvoří 10 a více pracovních míst pro amerických zaměstnanců (pokud nepočítáme investora, ani jeho rodinu)

Původně toto vízum požadovalo vytvoření zcela nového podniku, ale nyní Zkušební program umožňuje investice do již existující obchodní společnosti, přes “problémový podnik”, nebo přes regionální centrum.

Cílové oblasti zaměstnanosti.

Požadavka 1.000.000 dolarové investice je snížena na 500.000 dolarů při investování do cílené oblasti zaměstnanosti (“TEA” – targeted employment area). TEA obsahuje venkovské oblasti, které jsou definovány jako místa, nacházející se mimo metropolitní statistické oblasti nebo na hranici nějakého města s 20.000 a více obyvateli. Jiný druh TEA je město s více než 20.000 obyvateli, které má nezaměstnanost ve výši 150% celostátního průměru nebo více. Nicméně, v místech, které nespadají pod označení TEA, investor má možnost shromažďovat relevantní a veřejně dostupné informace a statistické údaje a podat odvolání.

K čemu slouží EB-5 Regionální centrum?

Regionální centrum (Regional Center) je důležitý veřejný nebo soukromý hospodářský subjekt, který se podílí na podpoře hospodářského růstu, a to prosazováním regionální produktivity ve specifické oblasti, tvorby pracovních míst a zvýšením přímých investic. Tato centra musí zpracovávat žádosti, aby získaly označení a souhlas centra znamená, že je účastníkem EB-5 Zkušebního programu.

Status bezpodmínečného trvalého pobytu není zaručen EB-5 investicí. Cílem je vytváření pracovních míst, takže v případě, že vláda má důvod se domnívat, že dostatečný počet pracovních míst nemusí být vytvořen nebo že vaše firma nevyžaduje alespoň 10 zaměstnanců, pak žádost může být odmítnuta, což znamená, že byste měli mít dostatečnou přípravu při žádosti o EB-5 víza, abyste měli největší šance na získání souhlasu a taktéž najímání kvalifikovaných poradců je nezbytné pro úspěch.

Pro více informací o EB-5 zelené kartěE-2 investorských vízech nebo o L-vízech neváhejte kontaktovat Immigrationbiz.cz.

Líbil se Vám tenhle článek? Sdílejte ho nebo dejte LIKE. Nezapomeňte Přihlaste se do našeho Newsletter Immigration Biz a získejte ZDARMA e-book Jak získat E2 víza do USA a také získáte týdenní aktualizace ZDARMA!


0 comments… add one

Chci FREE EBOOK!

E2-investment-visa-usa-English-150thumb

Napsali o nás