EN | CZ | SK

EB-5 Green Card: Jak prokázat legální zdroj finančních prostředků?

EB-5 Green Card

EB-5 Green Card: Jak prokázat legální zdroj finančních prostředků?

EB-5 program byl vytvořen Kongresem v roce 1990 na podporu americké ekonomiky prostřednictvím vytváření pracovních příležitostí a kapitálové investice zahraničních investorů. V našem předchozím příspěvku jsme vám dali několik tipů jak úřadu USCIS prokázat, že jste splnili podmínky pro EB-5 program. Pro připomenutí, budete muset prokázat, že jste investovali jeden milion dolarů (nebo 500 tisíc dolarů do cílové oblasti zaměstnanosti) do ziskové obchodní společnosti, kterou budete aktivně spravovat, a zároveň vaše investice vytvoří alespoň 10 pracovních míst na plný úvazek. Nejtěžší je prokázat legální zdroj finančních prostředků.

Podle pravidel EB-5 programu musíte předložit registrační obchodní záznamy, firemní a osobní daňová přiznání podaných v období posledních 5 let, důkazy určující jakýkoliv další zdroj kapitálu, nebo dokumentaci k soudnímu rozhodnutí nebo současnému procesu. Ale to je jen začátek, USCIS vyžaduje mnohem více než tyto dokumenty. Bez důkazů s uvedením přesného zdroje finančních prostředků, není možné prokázat, že finanční prostředky jsou vaše a pocházejí z legálního zdroje.

Představte si, že polovina vašich finančních prostředků je darem od vaší matky Mary, také jste zdědili několik tisíc od svého strýce Boba a zbytek peněz plánujete dostat z prodeje svého domu. Buďte připraven , že budete muset zdokumentovat nejen tyto transakce, ale budete muset jít hlouběji. Pokud jde o dárek od mami, budete muset předložit důkaz, jak Mary získala tyto prostředky včetně toho, zda darovací daň byla zaplacena. V případě dědictví, Bobov zdroj finančních prostředků může být problémový stejně. Pokud prodáváte nemovitost, budete muset poskytnout kupní- prodejní smlouvu, doklad o transakci a výpis z účtu jako doklad obdržení kupní ceny a důkaz, že byly zaplaceny všechny příslušné daně. Můžete také připojit kopii výpisu prokazující, za jakou tržní cenu byla nemovitost prodána. Také byste měli být připraveni doložit, jak jste získali finanční prostředky na koupi nemovitosti.

Jak můžete vidět, prokázat legální zdroj kapitálu může být zdlouhavý proces, ale obecně platí, že nejlepší strategií je začít s tím, kdo původně získal finanční prostředky. Není na škodu předložit schéma nebo popis cesty financování. Nezapomeňte, že v EB-5 přihlášce můžete vzpomenout i další osoby v rámci šetření prostředků a musíte být připraven na podrobné zkoumání úřadem USCIS.

Pro více informací o EB-5 zelené kartě a o E-2 investorských vízech neváhejte kontaktovat Immigrationbiz.cz.

Líbil se Vám tenhle článek? Sdílejte ho nebo dejte LIKE. Nezapomeňte Přihlaste se do našeho Newsletter Immigration Biz a získejte ZDARMA e-book Jak získat E2 víza do USA a také získáte týdenní aktualizace ZDARMA!


0 comments… add one

Chci FREE EBOOK!

E2-investment-visa-usa-English-150thumb

Napsali o nás