EN | CZ | SK

E-2 Investor Visa a výška investice?

E-2 Investor Visa

E-2 investorské visa (E-2 Investor Visa) a výška investice?

Jane Smithsonian se rozhodla přijít do USA z Norska otevřít si pekárnu. Ačkoli nebyla bohatá, rozhodla se využít peníze, které našetřila, spolu s peněžním darem od svých rodičů. Rozhodla se pro E-2 vízový program. Tento program, jak Jane zjistila, jí umožnil investovat do svého podniku a zároveň udržet významnou kontrolu nad jeho provozem. Během dvou let, Jane dokázala rozjet její pekárna na západě USA. Na rozdíl od mnoha firem, které nebyly schopny zotavit se z velké hospodářské krize, která se děje po celé Americe, Janina pekárna odolala zkoušce času. Jane pochopila, že je důležité udržet své investice nad hranicí a dělat moudrá rozhodnutí, aby podnik začal vzkvétat.

Spadnout pod hranici investování může být pro investory katastrofa.

Klikněte sem a podívejte se  na video o E2 investorských vízech. 

Jako zahraniční investor s E-2 vízovým statusem musíte:

Investovat nebo být v procesu investování značného množství kapitálu do bona fide podniku ve Spojených státech, na rozdíl od relativně malého množství kapitálu do marginálního podniku pouze za účelem obživy. Poslední část předchozí věty je rozhodující. Můžete ztratit váš E-2 vízový status pokud se prokáže, že vaše podnikání je výhradně používány pro podporu bydlení vás a vaší rodiny v USA, a neprodukuje značný ekonomický přínos.

Jak tomu lze předejít?

Jako investor s E-2 vízy, je vaší povinností vést přesné účetní záznamy o stavu podniku, pokud by se konzulát nebo imigrační úředník informoval o finanční situaci podniku. Je vhodné si najmout autorizovaného účetního, pokud nejste schopni sledovat tuto informaci sami. Další možností je vytvořit silný podnikatelský plán. V případě, že nejste schopni prokázat, že firma v současné době produkuje významný ekonomický přínos, váš podnikatelský plán může být použit k prokázání, že cílem společnosti během příštích pěti let je právě finanční přínos.

I když mnohé podniky byly zrušeny v důsledku marginality, stále existuje mnoho firem, jakou je Janina, které mají pevný základ a mají významný ekonomický přínos.

Pro více informací o E-2 vízech nebo jiných investičních možnostech prosím kontaktujte Immigrationbiz.cz

Klikněte sem a přečtěte si víc o E2 investorských vízech do USA. 

Líbil se Vám tenhle článek? Sdílejte ho nebo dejte LIKE. Nezapomeňte Přihlaste se do našeho Newsletter Immigration Biz a získejte ZDARMA e-book Jak získat E2 víza do USA a také získáte týdenní aktualizace ZDARMA!


0 comments… add one

Chci FREE EBOOK!

E2-investment-visa-usa-English-150thumb

Napsali o nás