EN | CZ | SK

E-2 investor visa vs. EB-5 zelená karta prostřednictvím investic

E-2 investor visa

E-2 investor visa vs. EB-5 zelená karta (Green Card) prostřednictvím investic.

Existují dva typy investorských víz, které se často mýlí. Zaprvé, E-2 investorské visa jsou nepřistěhovalecké víza, které umožňují aby investor řídil své podnikání ze Spojených států. Musí prokázat, že investice je AKTIVNÍ a SKUTEČNÁ. Celková výše investic musí být “významná”, čili od 50 000 a výše. E-2 visa jsou vhodné pro zahraniční podnikatele, kteří přicházejí do USA buď založit nebo koupit existující podnik. Například, je to skvělá možnost pro poskytovatele služeb, jako jsou majitelé restauračních podniků, účetní firmy a cestovní kanceláře atd.. Obecně platí, že každý druh zboží nebo služeb, které nabízejí v USA spadají do této kategorie. Nezaměňujte tento druh víz s E-1 vízem. E-1 obchodní víza jsou vhodné pouze pro mezinárodní obchod se zbožím a službami. E-2 visa jsou platné po dobu 2 let a mohou být prodlouženy, pokud je podnik schopen růstu a vývoje.

Prohlédněte si naše video o E-2 vízech zde.

EB-5 vízum se běžně označuje i jako zelená karta získána prostřednictvím investic, což představuje přistěhovalecké vízum. Investor musí investovat nebo být v procesu investování 1 milionu dolarů nebo $ 500 000 do cílových nebo venkovských oblastí. Obvykle investor musí investovat do nové obchodní společnosti a zaměstnávat 10 zaměstnanců na plný úvazek během následujících 2 let, aby byla odstraněna podmínka jeho zelené karty. Obchodní společnost znamená, že musí investovat do obchodního podnikání, a proto pasivní investice do nemovitostí nebudou stačit. EB-5 zelená karta je ideálním řešením pro investory se zájmem o různé rozvojové projektyv Spojených státech.

Pro více informací o EB-5 zelené kartě a o E-2 investorských vízech neváhejte kontaktovat Immigrationbiz.cz.

Líbil se Vám tenhle článek? Sdílejte ho nebo dejte LIKE. Nezapomeňte Přihlaste se do našeho Newsletter Immigration Biz a získejte ZDARMA e-book Jak získat E2 víza do USA a také získáte týdenní aktualizace ZDARMA!


0 comments… add one

Chci FREE EBOOK!

E2-investment-visa-usa-English-150thumb

Napsali o nás