EN | CZ | SK

Jak získat Zelenou kartu EB-2 prostřednictvím zaměstnání (druhá preferenční třída)?

druhá preferenční třída

Jak získat Zelenou kartu EB-2 (Green Card) prostřednictvím zaměstnání (druhá preferenční třída)?

Získání Zelené karty prostřednictvím zaměstnání v rámci druhé preferenční třídě, je známé také pod názvem Zelená karta kategorie EB-2. Chcete-li se o ni ucházet, musíte být profesionál ve svém oboru, držitel pokročilého stupně dosaženého v USA, nebo musíte mít zahraniční ekvivalent. Kromě toho musíte mít také výjimečnou schopnost.

Existují tři hlavní sub-kategorie, podle kterých se můžete kvalifikovat pro EB-2 zelenou kartu. První podskupina představuje pokročilý titul. Pozice vyžaduje pokročilé absolventy, nebo osoby, které mají podobný titul, jako například bakalářský titul spolu s 5 letou praxí. To musíte podpořit příslušnou dokumentací, například z oficiálních akademických přepisů, jakož i dopisy od bývalých a současných zaměstnavatelů.

Druhou pod-kategorii, pomocí které se můžete kvalifikovat je výjimečná schopnost, která vyžaduje, abyste ukázali výjimečné schopnosti v umění, vědy nebo dokonce v podnikání, kde výjimečnou schopnost prokážete odbornými znalostmi, a to titulem z jedné ze tří oblastí. Dále musíte splňovat další kritéria uvedená níže.

Třetí podskupinou je výjimka z národně hospodářského zájmu, pokud žadatel podá žádost o její upuštění. Zaměstnání, které spadají do této kategorie nejsou definovány, ale výjimka se v současné době uděluje těm žadatelům, jejichž zaměstnání bude mít prospěch v USA. Na rozdíl od ostatních dvou kategorií, žadatelé nemusejí být sponzorovaní ze strany zaměstnavatele.

Mezi další kritéria, které žadatel v druhé a třetí podkategorií musí splňovat, patří oficiální dokumenty prokazující titul, osvědčení nebo diplom, dokumenty podporující minimálně 10 let pracovních zkušeností a licence nebo osvědčení pro určité profese. Také je potřeba prokázat členství v profesním sdružení, důkaz, že pobíráte mzdu za výjimečné schopnosti, uznání za dosažené výsledky a příspěvky v ekonomice. Uchazeči, kteří splňují tato kritéria budou muset požádat jejich zaměstnavatelé o podání formuláře I-140.

Pro více informací o EB-5 zelené kartě a o E-2 investorských vízech neváhejte kontaktovat Immigrationbiz.cz.

Líbil se Vám tenhle článek? Sdílejte ho nebo dejte LIKE. Nezapomeňte Přihlaste se do našeho Newsletter Immigration Biz a získejte ZDARMA e-book Jak získat E2 víza do USA a také získáte týdenní aktualizace ZDARMA!


0 comments… add one

Chci FREE EBOOK!

E2-investment-visa-usa-English-150thumb

Napsali o nás